“Mbi 29 mijë urgjenca kirurgjikale janë përballuar nga fillimi i epidemisë në spitalin universitar të Traumës, me cilësi dhe siguri për pacientët”.

Kështu deklaroi një ditë më parë ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Deklarata e saj u cilësua një lajthitje nga ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia.

“Mesa duket ministrja është po aq e paditur edhe në aritmetikë, sepse ajo shifër tejkalon çdo imagjinatë. Së pari është aritmetikë e thjeshtë. 29……
Source: New feed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *