Një aksident tragjik ka ndodhur në alpet e Francës në jug- lindje të vendit, ku një helikopter turistik u rrëzua në Pas de la Coche rreth orës 10:28 të mëngjesit.

Zyrtarët nuk e kanë konfirmuar ende numrin e viktimave, por vendasit raportojnë se tre persona vdiqën në incident.

Dy vajza dhe një djalë, dy prej të cilëve studentë në shkollë të lartë ishin duke udhëtuar kur helikopteri shkaktoi aksidentin në masivin e Belledonnes.

Gazeta lokale ‘Le Dauphiné……
Source: New feed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *