Një vajzë 5-vjeçare ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot rreth orës 14:20 në rrugën rajonale Mitrovicë-Pejë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Runikë të Skenderajt, ndërsa në aksident ishin të përfshira dy makina, ku njëra prej tyre ka dalë jashtë rrugës.

Si pasojë makina që doli jashtë rrugës ka goditur një grua dhe një fëmijë i mitur, ndërsa gruaja është dërguar me urgjencë në spital.

Lajmin për……
Source: New feed

Leave a Reply