Pas debutimin në Kombëtaren shqiptare, sulmuesi i talentuar, Armando Broja, ka debutuar ditën e sotme edhe në elitën e futbollit holandez.

19-vjeçari, i cili iu bashkua së fundmi Viteses në formë huazimi nga Chelsea, u hodh nga stoli në minutën e 85-të, në përballjen ndaj Valvijk, ku skuadra e shqiptarit triumfoi me rezultatin 0-1, falë golit të Darfalu në fundin e pjesës së parë.

Broja zuri vendin e mesfushorit Bruns. Shqiptari shpreson që në përballjet e ardhshme të startojë si titullar dhe pse jo të……
Source: New feed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *