Ka vdekur Selman Shabani, veprimtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK).

Lajmin e ka bërë të ditur ish-deputeti i këtij subjekti politik, Adem Salihaj.

Njoftimi i plotë, pa ndërhyrje:

Qenka ndarë nga ne edhe Selman Shabani, një lajm vërtetë i pikëllueshëm. Selman Shabani për shumë dekada ishte veprimtar i devotshëm i LDK-së dhe çështjes kombëtare, gjithnjë i palodhshëm, i heshtur dhe i sinqertë, me një kontribut të madh për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, i gatshëm për veprimtari dhe sakrificë edhe në rrethanat më të rënda.

Ngushllime të sinqerta familjes dhe nëndegës së LDK-së në Gaçkë!

Do ta përkujtojmë gjithnjë me respekt.

Pushoftë në paqe në dheun e Kosovës!./RTK

The post Auditori: Në vitin 2019 MASh pagoi 134 mijë euro paga për punëtorët që nuk dolën në punë appeared first on Raporto Korrupsionin! KALLXO.com.

Source: New feed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *