Kjo do të jetë ndeshja e 55-të që zhvillohet për këtë trofe, dhe do të jetë hera e parë që klasikja para-sezonale zhvillohet pa tifozë.

Ndeshja do të jetë testi i fundit para-sezonal për trajnerin e ri të Barç;s Ronald Koeman i cili udhëhoqi ekipin e tij në një fitore 3-1 ndaj Nastic të shtunën.

Gjigantët katalanas tani përballen me Gironan të mërkurën përpara se të mbyllin para-sezonin në ndeshjen kundër Elche. /Lajmi.net/ 

Source: New feed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *