Flying Spur vs M2 CS? Duhet të jetë koha për një garë tjetër tërheqëse që nuk e keni kuptuar se keni nevojë … Deri më sot!

Mat është ulur në Flying Spur dhe ai është këtu për të parë nëse një limo luksoz si kjo ka atë që duhet për të dalë përpara një makine garuese si BMW M2 CS! Një gjë është e sigurt, sigurisht që është fituese kur bëhet fjalë për krahasimin e çmimeve, me Flying Spur që kushton 93,000 £ më shumë se M2!

Por, si për krahasimin e energjisë? Epo, edhe një herë Flying Spur po kalon në avantazh! Bentley mundësohet nga një 6-litër W12 me 635 kf & 900Nm çift rrotullues, ndërsa BMW po paketon një 3-litër twin-turbo drejt-gjashtë që mund të prodhojë 450 kf & 550Nm.

Kështu që ndoshta do të jetë një fitore e lehtë për Bentley, apo jo? Epo mos jini aq të sigurt … Në fund të fundit, peshon 850 kg M M SHUM sesa M2 CS !! A do të jetë garë e përafërt? Do të duhet të vazhdoni të shikoni për të zbuluar!

Video më poshtë!

ShesBlej.com

The post BMW M2 CS vs Bentley Flying Spur – DRAG RACE *Rezultat Surpizues* appeared first on Shes Blej Gjithqka.

Source: New feed