Ish-sulmuesi i Kombëtares, Erjon Bogdani, foli pas triumfit të Kombëtares ndaj Bjellorusisë me rezultatin 3-2 ku bëri një analizë të shpejtë duke u shprehur:

“Rëndësi ka fitorja. Më pëlqeu debutimi i Dokës. Gjimshiti nuk diskutohet që është një shtyllë në mbrotje. Më pëlqeu edhe Gjasula. Meritën më të madhe e kanë sulmuesit. Golat e tyre i shërbyen ekipit Kombëtar dhe e ngjitën në vendin e parë.

Mbasi lashë futbollin dhe Kombëtaren, jam tifoz i parë i këtyre……
Source: New feed