Futbollisti i kombëtares shqiptare,  Sokol Cikalleshi, foli pas triumfit të kuqezinjve 3-2 ndaj Bjellorusisë.

Sulmuesi kavajas ishte autor i dy golave në ndeshjen e sotme dhe pas sfidës u shpreh i kënaqur me arritjen e kuqezinjve. Në fjalën e tij për RTSH Sport, shtatlarti i kombëtares shqiptare u shpreh:

“Sot ishte një ndeshje që duhej fituar. Duhet të shënonim sa më shpejt. Më vjen mirë që shënova unë. Jam në moment të mirë si këtu por edhe në ekipin që luaj. Jam shumë i lumtur. Duhet……
Source: New feed