Gjatë 24 orëve të fundit, Mbretëria e Bashkuar ka regjistruar edhe 529 viktima dhe  19,609 raste të reja me koronavirus.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve shkon në 53,274 dhe numri i të infektuarve në 1,430,341 që nga fillimi i pandemisë, sipas të dhënave të qeverisë.

Boris Johnson u pyet të mërkurën rreth goditjes së ashpër të Britanisë së Madhe nga COVID-19 dhe pranoi se vendi ishte “prekur keq”.

Duke iu përgjigjur pyetjes pse numri i vdekjeve është shumë më i lartë se……
Source: New feed