Lajme

Dorian Teliti, shef i kabinetit të kryetarit të Partisë Demokratike, ishte i ftuari i mbrëmjes i gazetares Juli Krisafi në Syri TV.

Duke folur mbi eurobondin që së fundmi mori Shqipëria, Teliti u shpreh se, shuma prej 650 milionë eurosh do të rëndojë mbi xhepat e shqiptarëve, ndërsa shtoi se, qeveria e ka marrë me interes të lartë.

"Doli Berzh e tha që Shqipëria do të jetë në një fazë recensioni me 9%. Ne i kemi prezantuar dhe po prezantojmë për ditë, ulje taksësh për të……
Source: New feed

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti me anë të një postimi në facebook ka uruar 15 vjetorin e Lëvizjes Vetëvedosje, por edhe e ka kritikuar për tubimin e sotëm.

Ahmeti ka shkruar se kur dikush del pozitiv duhet të testohen gjithë rastet e kontaktit, por në rast se nga ky tubim dalin dy apo tre të infektuar është i pamundur gjurmimi.

“Në qoftë se kemi pas 2-3 të infektuar në tubimin sot, atëherë është pamundësuar gjurmimi epidemiologjik. Të gjithë të pranishmit duhet të testohen dhe gjitha familjet dhe kontaktet e tyre. Këtë e kemi dëgjuar vazhdimisht nga IKSHP e nga qeveritë, e posaqerisht nga ajo e VV”, ka shkruar ai.

Gjithashtu, ai është shprehur se në këtë tubim janë rrezikuar qindra njerëz, dhe sipas tij është tepër papërgjegjësi e madhe.

“Por edhe më keq, sot janë rrezikuar qindra njerëz. Nuk e kuptoj se pse ka pas nevojë të rrezikohemi kështu. Tepër papërgjegjësi e madhe”, ka shkruar ai.

Kujtojmë se sonte në Kosovë janë regjistruar edhe 58 persona pozitiv me COVID-19.

Regjistrohen edhe 58 raste të reja me COVID-19

The post Në këto komuna u regjistruan 58 rastet me COVID-19 appeared first on Raporto Korrupsionin! KALLXO.com.

Source: New feed

Një aksident rrugor ka ndodhur në orët e pasdites në Tiranë.

Një makinë mësohet se ka aksidentuar një shtetase 59 vjeçare, të identifikuar si N.H.  

‘Më datë 12.06.2020, rreth orës 18:20, në Paskuqan 1, në rrugën “Demokracia”, mjeti me drejtues K.D., 41 vjeç, ka aksidentuar këmbësoren shtetasen N.H., 59 vjeçe, e cila u dërgua në spital, dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen……
Source: New feed

Laboratori i Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK sot ka testuar 227 mostra, prej të cilave 58 kanë rezultuar pozitive.

“Rastet pozitive janë nga: komuna e Fushë Kosovës 12 raste (sipas vendbanimit: 6 raste Miradi e poshtme dhe 6 raste Fushë Kosovë ), komuna e Vitisë 12 raste (sipas vendbanimit: 7 raste Zhiti dhe 5 raste Beguncë), komuna e Prishtinës 11 raste (sipas vendbanimit: 11 raste Prishtinë), komuna e Mitrovicës 10 raste (sipas vendbanimit: 6 raste Mitrovicë, 3 raste Kçiq i madh dhe 1 rast Suhodoll), komuna e Vushtrrisë 9 raste (sipas vendbanimit: 4 raste Akrashticë, 2 raste Vushtrri, 2 raste Reznik dhe 1 rast Dobërlluk), komuna e Prizrenit 3 raste (sipas vendbanimit: 3 raste Prizren) dhe 1 rast me vendbanim në Rahovec”, ka njoftuar IKSHPK.

The post IKSHPK tregon se prej nga janë 58 rastet me COVID-19 appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Source: New feed

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti me anë të një postimi në facebook ka uruar 15 vjetorin e Lëvizjes Vetëvedosje, por edhe e ka kritikuar për tubimin e sotëm.

Ahmeti ka shkruar se kur dikush del pozitiv duhet të testohen gjithë rastet e kontaktit, por në rast se nga ky tubim dalin dy apo tre të infektuar është i pamundur gjurmimi.

“Në qoftë se kemi pas 2-3 të infektuar në tubimin sot, atëherë është pamundësuar gjurmimi epidemiologjik. Të gjithë të pranishmit duhet të testohen dhe gjitha familjet dhe kontaktet e tyre. Këtë e kemi dëgjuar vazhdimisht nga IKSHP e nga qeveritë, e posaqerisht nga ajo e VV”, ka shkruar ai.

Gjithashtu, ai është shprehur se në këtë tubim janë rrezikuar qindra njerëz, dhe sipas tij është tepër papërgjegjësi e madhe.

“Por edhe më keq, sot janë rrezikuar qindra njerëz. Nuk e kuptoj se pse ka pas nevojë të rrezikohemi kështu. Tepër papërgjegjësi e madhe”, ka shkruar ai.

Kujtojmë se sonte në Kosovë janë regjistruar edhe 58 persona pozitiv me COVID-19.

Regjistrohen edhe 58 raste të reja me COVID-19

The post Në këto komuna u regjistruan 58 rastet me COVID-19 appeared first on Raporto Korrupsionin! KALLXO.com.

Source: New feed

Ka mbërritur në aeroportin e Rinasit charteri i parë me turistë nga Bjellorusia. Ky është fluturimi i parë që u bë që pas mbylljes për shkak të pandemisë Covid-19.

Avioni mbërriti në aeroportin “Nënë Tereza” në orën 17:30 dhe kishte në bord plot 198 turistë.

Theksojmë që aeroporti ka funksionuar edhe gjatë pandemisë, por vetëm për të riatdhesuarit dhe ndihmat humanitare dhe jo për turistë.

Ndërsa më 15 qershor është njoftuar nga Ministria e……
Source: New feed

 Bashkëshortja e presidentit të Ukrainës Olena Zelenska, ka rezultuar pozitive me Covid-19.

Sipas njoftimit të zyrës së shtypit të presidencës ukrainase, ‘Zonja e Parë’ është asimptomatike dhe në gjendje të mirë shëndetësore.

Zelenska është duke qëndruar në shtëpi, e izoluar nga pjesëtarët e tjera të familjes.

Ndërkohë, Presidenti dhe fëmijët u testuan dhe rezultuan negativë.

Source: New feed

Në studion e “ABC News” kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu u shpreh se opozita duhet të jetë sa më e bashkuar me qëllimet e saj politike dhe elektorale.

Gjithashtu ai thekoi se Partia Republikane është në koalicion me PD, edhe pse shtoi se ka pasur diferenca të ndryshme.

“Opozita duhet të jetë sa më e bashkuar me qëllime politike dhe elektorale si shansi i vetëm për të fituar përballë këtij regjimi. Mënyra se si organizohet nga pikëpamja elektorale duhet të jetë shumë e……
Source: New feed

Këngëtari ferizajas ka qenë i zëshëm për lirimin e masave kundër përhapjes së virusit, duke kërkuar për organizimin e dasmave dhe ahengjeve, pasi i njëjti pretendon se koronavirusi u krijua nga dora e njeriut.

Atij iu bë qejfi që kolegu i tij ka nisur mbrëmjet muzikore, duke thënë se ai do të jetë aty prezent.

“Para nje jave isha në Shqipëri në Durrës dhe jeta nates ishte perfekte! Erdha në Ulqin jeta nates perfekte as nje njeri nuk me ndaloi ne kufi, cmimet e lira ndersa te ne në Kosovë jeta nates e shkatrruar dhe mijera familje pa marr as nje cent derisa shume biznese punojmë e mbledhjet e Qeverive e parlament nuk mungojnë. Pra kur ta kqyrësh krahasimin të ben me mendu që KOSOVA ËSHTË SHTET PARA SHQIPËRISË! QUDI. Kolegu im paska villu sezonen para shumë “VIPAVE”. Roberti po knojka ketu e do te shkoj ta degjoj dhe e dyta ju thras ta filloni jeten persmari nga ULQINI JONË”. /Insajderi.com

The post Robert Berisha nis mbrëmjet muzikore dhe mysafiri i parë do të jetë Labi appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Source: New feed

Është një nga modelet më seksi në Instagram.

Natalee ka hedhur një fotografi në këtë rrjet social ku edhe njëherë ka mahnitur me të pasmet bombastike, shkruan Syri Kosova.

Por, kësaj radhe vëmendje mori edhe tatuazhi i madh që ka bërë.

Sidoqoftë, ajo prapë se prapë duket seksi.

<blockquote class="instagram-media" data-instgrm-captioned data-instgrm-permalink="https://www.instagram.com/p/CBRAJoPH83d/?utm_source=ig_embed&amp;utm_campaign=loading" data-instgrm-version="12" style="……
Source: New feed