Trajneri i Atletico Madrid, argjentinasi, Diego Simeone, është testuar dhe ka rezultuar pozitiv për Covid 19, njofton Insajderi.

Njoftimin për infektimin e tij e ka bëtë vet klubi i Atletico-s.

“Ekipi i parë dhe stafi u testuan të premten – menjëherë pas rikthimit nga kampi stërvitor në Los Angeles, pasi u kuptua se një anëtar i grupit rezultoi pozitiv në testet e së enjtes”, ka njoftuar klubi.

“Pas analizave të testeve të reja, u kuptua se edhe trajneri, Diego Pablo Simeone, ka rezultuar pozitiv. Ai nuk ka simptoma dhe është izoluar në shtëpi”, thuhet në njoftimin e klubit./Insajderi.com.

The post Diego Simeone është infektuar me Covid 19 appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Source: New feed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *