Vetëm pak diitë më parë, Endri Çekiçi mahniti zbuluesit e talentëve të klubeve angleze në turneun Premier League International Cup. Pavarësisht se ekipi i 23-vjeçarëve të Dinamos së Zagrebit u eliminua nga Arsenali, pas humbjes 2-1, fantazisti kuqezi shkëlqeu në fushë, ndërsa vetëm fati nuk donte që të shënonte. Pas vlerësimeve për paraqitjen e bërë, të gjithë pyesin si është e mundur që një lojtar i tillë me klas nuk luan në ekipin e parë të Dinamos së Zagrebit, me 21-vjeçari që zbulon arsyen dhe tregon çfarë pret nga e ardhmja.

Nuk i kam shumë të mira marrëdhëniet me trajnerin e ekipit të parë dhe problemi qëndron vetëm aty. Megjithatë, do të pres deri në verë se edhe trajneri nuk i ka shumë të mira marrëdhëniet me klubin. Pastaj nëse trajneri qëndron, pas verës besoj se do të lëviz. Në janar kisha disa oferta, por është më mirë të presësh 3-4 muaj dhe të promovohem te Dinamo e Zagrebit, sesa të nisja gjithçka nga e para në një ekip tjetër.

Nga Zagrebi te Kombëtarja. Numri 10 mendon fillimisht për dy sfidat në harkun e 4 ditëve që Shpresat do të luajnë me Sllovakinë në muajin mars, ndërsa komenton edhe një ftesë të mundshme nga Christian Panucci në Kombëtaren A.

Jam i bindur se edhe ftesa nga Kombëtarja do të vijë, e rëndësishme është që të kaloj te ekipi i parë i Dinamos ose në një tjetër Ligë të fortë. Unë gjithmonë do të jap maksimumin, Kombëtarja A është një ëndërr për çdo lojtar shqiptar dhe besoj që edhe ftesa do të vijë. Synimi im është të kem minuta dhe të jem në formën më të mirë dhe besoj që do të grumbullohem në Kombëtaren A. Fizikisht dhe psikologjikisht ndihem shumë mirë dhe mendoj se në mars do të jem gati për ndeshjet e ekipit Shpresa me Sllovakinë. Do të synojmë pikët, sepse Gjithmonë kur luajmë në shtëpi objektivi është fitorja.

Source: New feed