Gazetari dhe analisti Çim Peka, i ftuar në edicionin e mbrëmjes në SYRI TV, komentoi dëshmitë e publikuara nga Top Channel kundër kreut të opozitës.

Ai tha se ato janë fabrikime të neveritshme të Edi Ramës dhe TCH.

“TCH nuk ka bërë denoncime, por fabrikime. Është kthyer në një neveri që po fabrikon lajme për llogari të zotit Rama. Rama ka disa arsye pse po e bën këtë.

Gjykata Speciale është ngritur pas raportit të Dick Marty. Asnjë i akuzuar në Gjykatën Speciale nuk……
Source: New feed