Pasi shiti Vedat Muriqin te Lazio për një shifër prej afërsisht 20 milionë eurosh, Fenerbahce ka zgjedhur një tjetër futbollist me origjinë shqiptare për t’i besuar udhëheqjen e repartit të sulmit.

Kështu klubi turk ka arritur të transferojë sulmuesin Kemal Ademi nga zviceranët e Baselit, teksa marrëveshja mes palëve është arritur vetëm pak orë më parë dhe nuk janë publikuar ende detajet e saj.

I lindur në Gjermani dhe me prindër nga Prizreni, Kemal Ademi është kërkuar edhe nga……
Source: New feed

Leave a Reply