Kryendeshja është Belgjikë-Angli. Sulmuesi i Interit Romelu Lukaku do të jetë titullar nga minuta e parë ndaj “3 Luanëve”.

Një tjetër sfidë interesante është dhe Itali-Poloni. “Të kaltrit” do të kenë në qendër të mbrojtjes Açerbi dhe Bastoni, ndërsa mesfusha plotësohet me Barelan, Jorginho dhe Locatelli. Reparti i sulmit i besohet Bernardeschi, Belotit dhe Insigne.

Në krahun e polakëve, do të jenë në fushë “bomberi” i Bajernit Robert Lewandowski dhe portieri i Juventusit Sczesny.

FORMACIONET ZYRTARE

BELGJIKË-ANGLI
beglgjike angli
DANIMARKË-ISLAND
DANIMARKE

ITALI-POLONI

itali poloni

Source: New feed