Real Madridi është mysafir i Espanyolit për të zhvilluar ndeshjen e xhiros së 26-të në La Liga.

Në duelin që zhvillohet në RCDE Stadium, Los Blancos janë në kërkim të pikëve të plota për ta forcuar pozitën e tyre në vendet e para në tabelë, Mbretërit aktualisht janë në vend të tretë me 14 pikë prapa liderit Barcelona.

Espanyoli është i 15-ti në tabelë me 28 pikë të arkëtuara pas 25 xhirove kampionale.

Klubi i dytë nga qyteti i Barcelonës do të përpiqet që të grumbullojë sa më shumë pikë për të ikur nga zona e rrezikut.

Trajnerët Quique Flores dhe Zinedine Zidane i kanë gati formacionet për këtë duel të rëndësishëm.

Formacioni zyrtar i Espanyolit: Diego Lopez, M. Navarro, Aaron, Victor S., O Suarte, Gerard, C. Sanchez, S. Garcia, David Lopez, P. Piatti, S. Darder.

Source: New feed