Futbolli anglez në zi. Është ndarë nga jeta ditën e sotme portieri legjendar Ray Clemence.

Ish-gardiani i Liverpoolit, Tottenhamit dhe i kombëtares së Anglisë, ndërroi jetë në moshën 72-vjeçare.

Ai u cilësua si një nga portierët më të mirë të brezit të tij, teksa numëron plot 61 paraqitje me Anglinë.

Clemence fitoi 3 Kupa Europiane dhe 5 tituj, në Kategorinë e Parë.

“Me shumë trishtim, ne shkruajmë për t’ju bërë të ditur se Ray Clemence vdiq sot i……
Source: New feed