Ambasadori i Kosovës në Shkup, Gjergj Dedaj, ka bërë të ditur se është kontaktuar nga Gjykata Speciale në Hagë, njofton Insajderi.

Ai ka thënë për televizionin publik se është kontaktuar nga Specialja, por nuk është marrë në pyetje.

Dedaj po ashtu ka bërë të ditur se nuk është ftuar të shkojë në Hagë.

“Vetëm jam kontaktuar dhe jam i gatshëm në çdo kohë, sepse kam çka të flas”, është shprehur ai.

The post Gjergj Dedaj kontaktohet nga Specialja – thotë se “kam çka flas” para Gjykatës appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Source: New feed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *