Një tentativë për grabitje ka dështuar sonte në mbrëmje në qarkun e Elbasanit.

Një grup hajdutësh kanë tentuar të grabisin një banesë në zonën e Seferanit në Belsh, por janë pikasur nga të zotët e shtëpisë.

Kanë qenë këta të fundit që më pas kanë lajmëruar policinë.

Hajdutët me të konstatuar policinë në vendngjarje kanë dalë nga banesa dhe janë larguar me vrap duke braktisur automjetin e tyre.

Policia raportohet se ka identifikuar shoferin e……
Source: New feed