Burime nga mediat katalunase janë të bindur që sulmuesi i Atletico Madrid, Antoine Griezmann është rrugës drejtë transferimit këtë verë te Barcelona.

Griezmann, i cili realizoi hat-trick në fitoren ndaj Sevillas të dielën, do të ketë një klauzolë të blerjes prej 100 milionë euro dhe Barcelona është e gatshme ta paguaj atë, transmeton portali arbresh.info. Madje, Albert Roge, gazetari në gazetën katalunase ‘Sport‘, vazhdon tutje duke insistuar se një marrëveshje ndërmjet të gjitha palëve tani është arritur.

Source: New feed