E shtuna në mbrëmje do të sjellë një nga ndeshjet më spektakolare të Serisë A, atë mes Napolit dhe Romës në ‘San Paolo’. Skuadra e Sarrit kryeson kampionatin dhe e mbetur jashtë kompeticioneve të tjera, është e motivuar maksimalisht që të mos ndalet në rrugën drejt titullit.

Por, kapiteni sllovak i Napolit, Marek Hamsik ka edhe një tjetër stimul për ndeshjen kundër Romës. Ai synon të shënojë golin e tij të 100-ë në Serinë A, pasi aktualisht e ka dërguar topin në rrjetë plot 99 herë.

“Ndihem shumë mirë dhe mezi po pres sfidën me Romën, pasi dua ta kthejmë në një festë, Kam shumë dëshirë të shënoj dhe të festoj golin tim të 100-ë në Serinë A, por më tepër dua të marrim 3 pikët, pasi duam të sjellim patjetër titullin në Napoli këtë sezon” tha Hamsik.

Për sfidën ndaj kryeqytetasve, trajneri Sarri do të ketë në pankinë edhe sulmuesin polak Arkadiuz Milik, që ka lënë pas dëmtimin e gjatë dhe është gati t’i japë mundësinë belgut Mertens, që të çlodhet sadopak.

Source: New feed