Joan Mir fiton titullin e tij të parë në karrierë në Moto GP. Vendi i 7-të në Çmimin e Madh të Komunitetit Valencian i mjaftoi 23-vjeçarit spanjoll për të festuar fitimin e titullit kampion në klasin mbretëror.

Një titull në kohë pandemie, me pilotin e Suzukit që u favorizua gjatë këtij sezoni edhe nga dëmtimi i Marc Marquez që në garën e parë dhe tërheqja e tij nga të gjitha ndalesat e tjera të këtij edicioni.

Në garën e Valencias, Mir për të festuar matematikisht……
Source: New feed