Elseid Hysaj foli pas triumfit 3-1 të Shqipërisë në shtëpi përballë Kazakistanit.

Në prononcimin pas këtij suksesi, mbrojtësi shkodran u shpreh:

Rëndësi ka që fituam ndeshje dhe treguam që ishim skuadër kompakte. Diferencën bëri grupi, që sakrifikoi shumë. Ajo ishte arma më e rëndësishme. E kemi ditur që në fillim që do na duheshin 2 fitore për të kapur vendin e parë. Të rikuperojmë sa më shpejt dhe të japim më të mirën në ndeshjen e ardhshme ndaj……
Source: New feed