Mauro Icardi duket se ka lënë pas dëmtimin dhe po stërvitet me grupin, për të qenë në fushë të dielën në mbrëmje, në derbin mes Milanit dhe Interit.

Kapiteni i zikaltërve ka zgjuar interesin e shumë klubeve të mëdha europiane, si Reali i Madridit, PSG-ja, Manchester United, etj, ndërsa Ausilio dhe Wanda Nara po punojnë në heshtje edhe për rinovimin e kontratës së tij me Interin.

Gjithsesi, duket se jo çdo gjë po shkon ashtu si duhet, pasi Fox Sport Argentina raporton se trajneri i kombëtares argjentinase ka vendosur të lërë kapitenin e Interit, jashtë botërorit ‘Rusi 2018’.

Në vendimin e Sampaolit duket se ka ndikuar rendimenti i dobët i sulmuesit me Argjentinën, në ndeshjet e grumbulluara, por mbi të gjitha edhe raporti jo fort i mirë me disa prej lojtarëve të kombëtares, kryesisht shokë të Maxi Lopezit.

Ndonëse duhet ende disa muaj për t’u bërë publike lista, duket se do të jetë e vështirë që Icardi të ndryshojë mendjen e Sampaolit dhe të sigurojë një vend për në Rusi.

Source: New feed