Autoritetet në Iran thanë se kanë arrestuar liderin e një grupi opozitar, me bazë në SHBA, nën dyshimet se ka qenë i përfshirë në një sulm ndaj një xhamie më 2008 në Shiraz, ku u vranë 14 persona dhe u plagosën mbi 200 të tjerë. Ministria e Inteligjencës tha sot se ka arrestuar Jamshid Sharmahd,
Source: pa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *