Ai startoi në fitoren 1-0 kundër Tottenham dhe ishte lojtari më i mirë në fushë.

Kolumbiani, që u ble nga Real Madridi për 25 milionë euro, krijoi pesë raste shënimi për 90 minuta në fushë.

Ai është vetëm lojtari i dytë që në debutim krijon pesë raste, këtë e kishte bërë i pari Alexis Sanchez për Arsenalin në gusht të vitit 2014.

James është ‘i preferuari’ i trajnerit Carlo Ancelotti, i cili drejton Evertonin. /Lajmi.net/ 

Source: New feed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *