Covid-19 ka prekur jo vetëm futbollin por edhe sportet e tjera.

Klubi i basketbollit ‘Peja’ ka njoftuar se 5 baskebollistë kanë rezultuar pozitivë me Covid-19. Përveç tyre edhe disa anëtarë tjerë janë prekur nga koronavirusi.

“Pas rezultateve të testimeve për COVID-19, në ekipën tonë fatkeqsisht janë të infektuar 5 basketbollistë dhe disa antarë të stafit teknik. Ekipi do respektoj gjitha masat dhe rekomandimet e IKSHPK-së deri në sherimin e plotë te gjithë lojtareve dhe stafit” shkruhet……
Source: New feed