Klubi i radhës i tronditur nga Koronavirusi është St Mirren. Skocezët u mposhtën ndeshjen e kampionatit ndaj Hamiltonit me rezultatin të  3 portierët që ekipi ka në dispozicion, Xhak Alnuick, Dean Lynes dhe Peter Urminski rezultuan pozitivë me COVID-19.

Drejtuesit kërkuan shtyrjen e takimit, por kjo gjë nuk u aprovua teksa zgjidhja emergjenti erdhi nga Hearts, klubi që garon në Championship.

Këta të fundit lejuan portierin e tyre Bobi Zlamal të largohej drejt St Mirren. Portieri çek e nisi si titullar sfidën ndaj Hamilton, por……
Source: New feed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *