Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka shkuar sot në fshatin Vërri të Fierit, pikërisht aty është planifikuar të ndërtohet inceneratori i radhës nga qeveria Rama e ku banorët janë përleshur me kontraktorët për të mos lejuar helmimin e tokës dhe ujit nga plehrat.

Kryemadhi tha se ky incenerator do të jetë gropa që mbyti qeverinë e Edi Ramës dhe interesaxhinjtë që rrotullohen rreth tij e do të japë verdiktin, dënimin përfundimtar të Edi Ramës dhe Rilindjes.

“Gratë e fshatit……
Source: New feed

Leave a Reply