Arta Rama-Hajrizi, Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese në Kosovë është infektuar me koronavirus.

Sipas zëdhënësit të Gjykatës Kushtetuese, Veton Dula, kryetarja Rama–Hajrizi ditë më parë ka rezultuar pozitive në testin për koronavirus dhe gjendja e saj shëndetësore është e mirë.

Pas rekomandimeve të ekspertëve shëndetësorë ajo është duke qëndruar në izolim që një javë.

“Ju konfirmojmë se, kryetarja e Gjykatës Kushtetuese të Republikës së……
Source: New feed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *