Në kuadër të kontrolleve që synojnë luftimin e tregtisë së drogës, policia italiane në Varese kanë bërë të mundur zbulimin e dy plantacioneve me marijuanë, brenda të cilave gjendeshin rreth 1,700 bimë dhe 40 kilogramë marijuanë e gatshme.

Në pranga kanë rënë dy person, një prej tyre me origjinë shqiptare dhe tjetri vendas.

Sipas informacioneve, marijuana u gjet në bodrumin e një vile luksoze në Vanzaghello.

Të arrestuarit kishin përgatitur dy sera të kompletuara me gjithçka……
Source: New feed

Leave a Reply