20:55 – Talenti nga Uruguai, Facundo Pellisteri, duke bërë testet mjekësore si lojtar i Manchester United. Pellistri, është 18 vjeçar dhe United ka paguar 10 milion euro për transferimin e tij – shumë shpejt pritet zyrtarizimi i tij…


20:35 – West Ham United e ka ndërprerë kontratën me Jack Wilshere, duke e lënë si lojtar të lirë.

 


ZYRTARE: Fiorentina, ka nënshkruar me mbrojtësin anësor të Monakos, Antonio Barecca. 


20:25 – ZYRTARE: Fiorentina ka nënshkruar me Jose Maria Callejon, në një kontratë të vlefshme për dy vitet e ardhshme.


19:40 – ZYRTARE: Manchester United nënshkruan me 16 vjeçarin, Willy Kambwala, nga Sochaus, për katër milion euro.


19:30 – Arlind Sadiku: Ka dwshtuar kalimi i Milot Rashica në Bayer Leverkusen, shkaku i vonesave në procedim të marrëveshjes. Koha e transferimeve në Gjermani, tanimë është mbyllur.


19:22 – Fabrizio Romano: Roma në luftë me kohën për të nënshkruar me Chris Smalling nga Manchester United – ata kanë rritur ofertën e tyre në 15 milionë dhe bonuse. 40 minutat e fundit të afatit kalimtarë në Itali.


19:08 – ZYRTARE: MAnchester United e transferon mbrojtësin anësor të Porto-s, Alex Telles, për 15 milionë euro dhe 3 milionë euro të tjera në formë të bonuseve.


19:05 – ZYRTARE: Juventus e ka transferuar Federico Chiesa-n, nga Fiorentina, në huazim dy vjeçar me obligim blerje prej 50 milionë euro.


19:01 – Fabrizio Romano: Thomas Partey momentalisht gjendet në avion, duke udhëtuar për në Londër, për tu bashkuar me ekipin e Arsenal.


18:57 – ZYRTARE: Tiemoue Bakayoko, është zyrtarizuar si lojtar i Napol-it nga Chelsea në një marrëveshje huazimi.


18:53 – SKY SPORTS: Christian Eriksen, ka refuzuar të largohet nga Inter, për tu bashkuar me Dortmund spo Hertha Berlin.


ZYRTARE: Mesfushori i Arsenal, Matteo Guendouzi, i është bashkuar ekipit të Hertha Berlin, në formë huazimi.


BILD: Bayer LEverkusen ka hyrë në garë për Milot Rashica – bisedimet janë në një fazë të avansuar.


ZYRTARE: Davy Klassen, kthehet te Ajax, nga klubi gjerman, Werder Bremen.


ZYRTARE: Kemal Ademi, ka kaluar nga Basel në Fenerbahce


ZYRTARE: Bounta Sarr, është lojtar i Bayern Munich pasi ai është transferuar nga Marseille për shumën e 10 milionë eurove.


Ronald Koeman: “Depay dëshiron të të bashkohet me Barcelonën – Barcelona e dëshiron Depayn”. Marrëveshja është e varur nga shitja ose huazimi i dembele te Manchester United.


ZYRTARE: Justin Kluivert kalon nga Roma në RB Leipzig, si huazim me të drejtë blerje


Di Marzio/Romano: Manchester United, e ka transferuar mesfushorin anësor të Atalanta, Amad Traore, i cili do të kalojë te United në muajin janar. 25 milionë euro, plus 15 milionë të tjera si bonuse, do të paguhen te ekipi i Atalantas.


Romano: Ferderico Chiesa, është duke i kryer testet mjekësore te ekipi i Juventus – zyrtarizimi i tij do të ndodhë sot para orës 00:00.


ZYRTARE: Douglas Costa, është rikthyer në Bayern Munich, si huazim nga Juventus.


Di Marzio: Gerard Doulofeu do të transferohet nga Watford në klubin nga Serie A, Watford.


Arsenal është futur fuqishëm në garë për mesfushorin e Atletico Madrid, Thomas Partey, pas dështimeve në pistën e Aouar të Lyon.


French Football News: Manchester United, ka hyrë në negociata me ekipin e Watford, për të transferuar mesfushorin anësor, Ismailia Sarr – pas dështimeve për Jadon Sancho.


Fabrizio Romano: Edison Cavani dhe Alex Telles, janë duke i kryer testet mjekësore në qendrën stërvitore të klubit të Manchester United dhe sot po ashtu do të ndodhë zyrtarimi i tyre te klubi anglez.


ZYRTARE:

Sulmuesi i PSG, Eric Maxim Choupo-Moting, është bashkuar me ekipin e Bayern Munich, nda Paris Saint-Germain si transferi i lirë.


ZYRTARE:

Paris Saint-Germian, ka zyrtarizuar kalimin e Moise Kean nga ekipi i Everton, në formë huazimi.


ZYRTARE:

Paris Saint-Germain, ka zyrtarizuar transferimin mesfushorit 29 vjeçar, Danilo Pereira, nga ekipi i Portos.

The post Kush po shkon ku? – Përcillni LIVE të gjitha transferimet appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Source: New feed

Leave a Reply