RB Leipzig ishte favorit kryesor për Milot Rashicën, por në fund të merkatos gjithçka duket se ka ndryshuar dhe lojtari është fare pranë zyrtarizimit te Bayer Leverkusen.

Sipas informacioneve nga WESER-KURIER, Rashica tashmë ka mbërritur në Leverkusen, ku janë duke u përpiluar detajet e fundit të marrëveshjes.

Tashmë, duket gjithçka drejt finalizimi pasi Leverkusen ka rënë dakord me lojtarin dhe ekipin e Werder, që pritet të humb yllin e dytë të ekipit pas shitjes së Davy Klassen.

 

Source: New feed

Leave a Reply