Analisti Kim Mehmeti veçoi si ngjarjen e javës në emisionin e tij në SYRI TV, votimet në Malin e Zi.

Ai u ndal sidomos te ndërhyrja e kryeministrit Edi Rama në këto zgjedhje, i cili u kërkoi shqiptarëve të mbeten besnikë të Milo Gjukanoviç.

“Ne shqiptarët jashtë vendit ia kemi parë sherrin piktorit, ia kemi parë sherrin Rilindjes. Në vitin 2016, i shpallën heronj ata shqiptarë që u bashkuan me LSDM dhe Zajev u bë princi i shqiptarëve këtu,” tha ai.

“Prandaj kjo që ndodhi, kjo……
Source: New feed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *