Edis Maliqi u bë shqiptari i gjashtë që firmosi për Lokomotivën e Zagrebit.

Ish-mbrojtësi i Kukësit vetëm pak orë pasi hodhi firmën në kontratën me klubin kroat ishte i ftuar në “Sport Time”, ku foli për këtë transferim te klubi bardheblu dhe arsyet e kësaj zgjedhjeje.

“E mora këtë vendim sepse këtu besoj se do të tregoj cilësitë e mia. Shpresoj të kem shumë sukses me skuadrën time të re”, tha ai.

Maliqi theksoi se ndihet si në shtëpi te Lokomotiva e Zagrebit,……
Source: New feed