Pas një humbjeje dhe një barazimi, Manchester City u rikthye te fitorja, teksa mposhti me rezultatin minimal 1-0 Arsenalin në “Etihad Stadium”, ku kishte edhe një sfidë brenda sfidës mes Guardiolës e Artetës, me këtë të fundit që ka qenë ndihmës i trajnerit të “citizens”.

Sfida u vendos në minutën e 23-të, kur portieri Leno grushtoi një gjuajtje të Agueros, por topi u kthye te Sterling, që u tregua i saktë dhe dërgoi sferën në rrjetë.

Më pas i gjithë 90-minutëshi u……
Source: New feed

Leave a Reply