Albeu.com – 15:00 27/02
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç është duke vizituar Gjermaninë. Me këtë rast ai është takuar me kancelaren gjermane, Angela Merkel . Merkel gjatë takimit me Vuçiç është shprehur se Gjermani …

Zhurnal: Merkel: Gjermania mbështet Serbinë drejt BE-së, të përmirësohen marrëdhëniet me Kosovën

SOT: Merkel: Gjermania inkurajon Serbinë të vazhdojë reformat dhe rrugën e BE

Koha.net: Vuçiq përsërit para Merkelit: Zgjidhja –Serbia dhe Kosova të humbin nga diçka

22 artikuj të ndërlidhur »

Source: New feed