DW – 17:10 27/02
Kancelarja gjermane Angela Merkel priti presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq. Presidenti serb tha se Serbia është e gatshme për një zgjidhje me Kosovën, nëse të dyja palët humbin diçka.

Zhurnal: Merkel: Gjermania mbështet Serbinë drejt BE-së, të përmirësohen marrëdhëniet me Kosovën

Albeu.com: Merkel e impresionuar nga luftimi i korrupsionit në Serbi

SOT: Merkel: Gjermania inkurajon Serbinë të vazhdojë reformat dhe rrugën e BE

24 artikuj të ndërlidhur »

Source: New feed