Legjenda e Manchester Unitedit, Paul Scholes ka pranuar se Lionel Messi është lojtari më i mirë në botë, duke e zgjedhur argjentinasin përpara ish-shokut të skuadrës, Cristiano Ronaldos.

45-vjeçari britanik luajti së bashku me Ronaldon gjatë 6 viteve të shkëlqyera të super yllit portugez në “Old Trafford”.

“Unë mendoj për lojtarët e shkëlqyeshëm me të cilët kam ndarë fushën: Eric Cantona, Zinedine Zidane, Pirlo, Xavi, Cristiano Ronaldo dhe më i madhi nga të gjithë……
Source: New feed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *