Neymar do të mungojë në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve mes Paris Saint-Germain dhe Real Madrid.

Lëndimi i pësuar në ballafaqimin ndaj Olympique Marseille do ta mbajë jashtë fushave të lojës për një periudhë që nuk parasheh rikthimin e tij për takimin e madh ndaj “Los Blancos”.

Por, e përditshmja sportive francize “L’Equipe” shkruan se trajneri i Paris Saint-Germain, Unai Emery e ka gati zëvendësuesin e brazilianit.

Në vend të Neymarit kundër Real Madridit nga minuta e parë do të luajë Angel Di Maria.

Source: New feed