Jeremy Meeks, është ish i burgosuri i cili me pamjen e tij fizike “çmendi” femrat në mbarë botën.

Dhe duket se ky fizik, e ka çuar Jeremyn drejt pasarelave të modës, dhe nën logon e emrave të mëdhenj, transmeton TCH.

Në javën e modës në Milano, Jeremy Meeks, ishte një nga figurat kryesore të kompanisë Tommy Hilfiger, pjesë e së cilës ishin edhe supermodelet Gigi dhe Bella Hadid.

Mesa duket, Jeremy e ka hedhur pas të shkuarën e tij të errët dhe ka vendosur të ketë një jetë të re, duke iu dedikuar modelingut.

Dhe në fakt një zgjedhje e tillë, i ka rezultuar e suksesshme.

Source: New feed