Një persona ka ndërruar jetë në një aksident nga 40 gjithsej sa janë regjistruar gjatë fundjavës në rajonin e Sektorit për Punë të Brendshme në Shkup.

Në dy aksidente tjera dy persona kanë marrë lëndime të rënda trupore, në 19 aksidente tjera janë lënduar 19 persona, ndërsa në 18 aksidente është shkaktuar dëm material, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Nga MPB informojnë se gjatë fundjavës policia rrugore ka zbuluar dhe sanksionuar një numër të madh të shkeljeve./Telegrafi/

The post Një person i vdekur dhe tre të lënduar në aksidentet e fundjavës në Shkup appeared first on Telegrafi.

Source: New feed