Mohamed Salah u infektua me koronavirus ditë më parë me kombëtaren egjiptiane.

Por është e pabesueshme mënyra sesi është infektuar me COVID-19 ylli i Liverpulit, dhe këtë e ka treguar ish-futbollisti egjiptian Mido:

“E di që ai do të kritikohet tani, por më duhet ta them këtë. Ai gjithashtu rrezikoi shëndetin e shokëve të tij të skuadrës për shkak të sjelljes së papërgjegjshme. Ai shkoi në martesën e vëllait të tij edhe pse nuk e kishte të lejuar ta bënte atë në……
Source: New feed