Përfundoi pa fitues miqësorja e luksit mes Holandës dhe Spanjës e zhvilluar në Amsterdam. Golit të realizuar nga Sergio Canales në minutën e 19-të të pjesës së parë iu kundërpërgji në fillimin e fraksionit të dytë mesfushori i Manchester United Dony Van de Beek. Një gol i shpejtë i Ëaldschmidt i dha fitoren 1-0 Gjermanisë ndaj Republikës Çeke.

Një sukses të lehtë mori Italia ndaj Estonisë që me një formacion të përbërë nga lojtarë të rinj por edhe debutues si……
Source: New feed