Nëntë persona përfundojnë në pranga nga një megaoperacion i policisë italiane, i koduar “Farina”. Shumica prej tyre janë shqiptarë dhe anëtarë të një familje. Ata akuzohen për trafik kokaine nga Romagna në Pesaro.

Mediat fqinje raportojnë se hetimet në lidhje me këtë operacion kanë zgjatur një vit dhe nisën në vitin 2019, pasi një përdorues i rregullt i drogës denoncoi në polici përpjekjen e një shqiptari, që shpërndante kokainën për ta zhvatur.

Kështu……
Source: New feed