Naki.Al

Drejtori i RTV Dukagjinit, Ermal Panduri  ka thënë se është kërcënuar nga një qytetar.

Panduri ka postuar në Facebook një fotografi të një mesazhi që i ka ardhur ku fyhet ai dhe familja e tij.

“Ky djali po më kërcënon me jetë, po ma shan’ krejt familjen!  Si ky janë shumë, por të mirët janë më shumë”, ka shkruar Panduri në Facebook.

 

The post Gjysmë milioni persona të infektuar me COVID-19 në Spanjë appeared first on Raporto Korrupsionin! KALLXO.com.

Source: New feed

Katër raste të reja janë konfirmuar ditën e sotme në qytetin e Gramshit.

Një nga persona e infektuar është edhe drejtori i zyrës së punës, Vesel Braho.

Për shkak të kësaj situate, zyra e punës në Gramsh është mbyllur me qëllim pengimin e përhapjes së mëtejshme të Covid-19.

Po kështu pozitive me Covid ka rezultuar edhe bashkëshortja e tij, e cila është mësuese.

Ndërkaq, në Gramsh kanë rezultuar të infektuar edhe një tjetër mësuese si dhe një……
Source: New feed

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini do jetë edhe disa muaj në këtë post.

Të paktën kështu ka deklaruar ajo në një intervistë për EuroNews Albania, ku theksoi se do të largohet nga Shqipëria.

“Unë tashmë kam njoftuar dhe kryeministrin Rama dhe kam marrë një vendim se nuk do të vazhdoj të qëndroj në Shqipëri përtej këtij mandati. Jeta ime është e paqëndrueshme në Shqipëri pasi familja ime jeton në Kosovë. Në këto momente kur ka probleme nga këto siç jemi……
Source: New feed

Spanja është kthyer në shtetin e parë të Evropës Perëndimore që ka regjistruar më shumë se gjysmë milioni persona të infektuar me koronavirusin e ri, ndërkohë që rriten shqetësimet për shtim të të infektuarve edhe në Francë dhe Mbretërinë e Bashkuar.

Aktualisht autoritetet spanjolle kanë raportuar për 525,549 persona të prekur nga sëmundja COVID-19, që shkakton koronavirusi.

Shifrat e të infektuarve janë rritur ndërkohë që miliona fëmijë janë kthyer nëpër ambiente shkollore.

Sipas të dhënave të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë së Spanjës, ky shtet ka regjistruar, 49,716 raste të reja me COVID-19 vetëm javën e kaluar.

Prej tyre, 237 persona kanë vdekur.

Rreth një e treta e rasteve të reja dhe vdekjeve janë raportuar në Madrid, vendin e goditur më së keqi nga pandemia.

Spanja aktualisht po përballet me rritjen më të shpejtë të numrit të të infektuarve me këtë virus në Evropë./REL

The post Kërcënohet drejtori i RTV Dukagjinit, Ermal Panduri appeared first on Raporto Korrupsionin! KALLXO.com.

Source: New feed

Ditën e djeshme, pronari i një prej tavernave më të vjetra të peshkut në Mykonos që nga viti 1976 , u bë viktimë e një sulmi të nga të panjohur në orën 01.00 të mëngjesit të së dielës (6 shtator) brenda shtëpisë së tij.

Katër shqiptarë i janë futur në shtëpi një biznesmeni grek për ta grabitur.

Sipas infomacioneve, biznesmeni i ka pikasur ata dhe është përpjekur që t’i ndalonte, çka ka bërë që të sulmohet nga grabitësit.

Si ndodhi……
Source: New feed

Përfaqësuesja e Francës ka konfirmuar se Kylian Mbappe ka rezultuar i infektuar me koronavirus.

Kampioni i botës ka rezultuar pozitiv pas testit të kryer të COVID-19. Sulmuesi i ri nuk do të luajë në ndeshjen kundër Kroacisë ditën e marte.

Rasti i sulmuesit të ri nuk është i izoluar, pasi bëhet futbollisti i shtatë i parisienëve që preket nga COVID-19. Neymar, Icardi, Di Maria, Paredes, Navas dhe Marquinhos janë lojtarët e tjerë të testuar pozitivë.

 

Source: New feed

​1+1 Ngjitur me unaze tek rruga Bardhyl 50 m2

Jepet me qera ne rruge kryesore 1+1 e kompletuar totalisht me sip 50 m2 ne rrugen Bardhyl ne unaz,mundesi parkimi.

Cdo ambient eshte i paisur me clima.

Agjensi Okazion65

cmimi >>>>> 23000 lek

Cel >>>>>> 0672023030

bashkangjitur

Source: New feed

Zona/Rruga : Daniel Ndreka

Gasoniere Kari i 5 hyrje ne vete, nje dhome + ambient gatimi, tv, krevat dopio, dollap rrobash ,lavatrice,friforifer, dush, e pershtatshme per dy goca studente me afat te gjate ose nje cift i ri. Uje dhe drita me kontrate me vete.
Adresa: Blloku vilave selite e vogel. 20.000 leke.
0692169104

Cel. : 0692169104

bashkangjitur

Source: New feed

Zona/Rruga : Mine Peza

APARTAMENT 2+1 PER QIRA NE QENDER

Jepet me qira super apartament 2+1+2 ne Qender te Tiranes, prane Kafe Flores.Zona eshte e njohur per te gjitha facilitetet dhe komoditetin qe te ofron duke qene se ndodhet ne qender te Tiranes.
Apartamenti eshte ne nje pallat te ri, te mire-administruar, ne katin e 8 me ashensor.
Apartamenti eshte i mire-organizuar ne dhome ndjenjeje dhe kuzhine se bashku, 2 dhoma gjumi te mobiluara ne menyre te kendshme, 2 tualete dhe 1 ballkon.

Cel. : 069 32 94 363

bashkangjitur

Source: New feed

Nuk ka nevojë për një rast të veçantë, që Vesa Luma t’u dedikojë postime në Instagram më të dashurve të saj, njofton Insajderi.

E ky i fundit ishte për bashkëshortin e saj, Big Bastën që ajo e quan gjithnjë një baba të mrekullueshëm për djalin e tyre të vetëm Lianin.

“Gëzuar për babain që lëviz malet për këtë shokun e vogël”, shkruan Vesa duke iu referuar të birit si mikun e tyre të vogël.

“Të duam nga dhe deri në Zelandë të Re”, përfundon shkrimin për atë që është një postim mirënjohjeje dhe vlerësimi, dedikuar bashkëshortit të saj. /Insajderi.com

The post As ditëlindje, as përvjetor – Vesa Luma vlerëson bashkëshortin e saj çdo ditë të vetme appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Source: New feed