Naki.Al

Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin për prokurorin Anton Martini, i cili është dhe kandidat për SPAK.

Anton Martini u konfirmua në detyrë nga shkalla e parë e vetingut, por Komisioneri Publik e ka ankimuar vendimin në KPA duke gjetur mospërputhje të atyre çfarë deklaron Anton Martini nga ato që i janë gjetur, 3 dosje ku dyshon Komisioneri Publik si dhe disa denoncime.

KPK konfirmoi në detyrë në fund të janarit të këtij viti Anton Martinin, prokurorin e Krimeve të Rënda duke e nxjerrë të pastër por……
Source: New feed

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e Zvicrës, Jean-Hubert Lebet, me të cilin mes tjerash diskutuan çështje të bashkëpunimit mes dy vendeve.

Siç njofton Zyra për Informim e Kuvendit, ambasadori Lebet shprehu qëndrimin e vendit të tij për ta ndihmuar procesin e dialogut dhe sipas tij, shteti zviceran “mbron fuqishëm paprekshmërinë e kufijve”.

Gjithashtu bëhet e ditur se ambasadori zviceran e cilësoi të papranueshme gjuhën denigruese ndaj Vjosa Osmanit vetëm për shkak të mospërputhjes në qëndrime politike.

Në anën tjetër, kryetarja e Kuvendit e falënderoi ambasadorin për vizitën dhe i shprehu mirënjohjen e saj dhe të Kuvendit të Kosovës për përkrahjen e vazhdueshme që Zvicra i ka dhënë Kosovës.

Ajo e shtroi domosdoshmërinë e bashkëpunimit me vendet mike për promovimin e mëtejmë të jetës parlamentare, procesin e dialogut dhe krijimit të paqes së qëndrueshme, si dhe shmangien e gjuhës së urrejtjes.

Në anën tjetër, në komunikatë thuhet se Osmani dhe ambasadori Lebet shprehën po kështu nevojën e një procesi transparent dhe të kujdesshëm për përzgjedhjen e Avokatit të Popullit, si institucion që kujdeset për afirmimin e të drejtave të njeriut dhe të një sistemi që siguron kontrollin e pushteteve dhe llogaridhënien. ​

Ditë më parë në disa portale është publikuar një fotografi, në të cilën shihen dy persona me uniformë të Policisë serbe dhe për njërin prej tyre thuhej se është babai i Vjosa Osmanit.

Në reagimin e saj, pas publikimit të fotografisë dhe lajmit lidhur me foton, Vjosa Osmani kishte paralajmëruar masa ligjore ndaj portaleve që publikuan fotografinë dhe lajmin.

Kurse, mbrëmë në një intervistë në Klan Kosova, presidenti Thaçi la të kuptohet se babai i Vjosa Osmanit ka punuar për Serbinë dhe kërcënoi se këtë do ta bëjë “transparente” nëse këtë e kërkon ajo.

Lidhur me këtë deklaratë, Vjosa Osmani tha se “gjarpri ka provuar të kafshojë nderin e familjes” së saj.

The post Rrëfimi i mjekut kosovar që punon në kujdesin intensiv të Klinikës Infektive appeared first on Raporto Korrupsionin! KALLXO.com.

Source: New feed

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e Zvicrës, Jean-Hubert Lebet, me të cilin mes tjerash diskutuan çështje të bashkëpunimit mes dy vendeve.

Siç njofton Zyra për Informim e Kuvendit, ambasadori Lebet shprehu qëndrimin e vendit të tij për ta ndihmuar procesin e dialogut dhe sipas tij, shteti zviceran “mbron fuqishëm paprekshmërinë e kufijve”.

Gjithashtu bëhet e ditur se ambasadori zviceran e cilësoi të papranueshme gjuhën denigruese ndaj Vjosa Osmanit vetëm për shkak të mospërputhjes në qëndrime politike.

Në anën tjetër, kryetarja e Kuvendit e falënderoi ambasadorin për vizitën dhe i shprehu mirënjohjen e saj dhe të Kuvendit të Kosovës për përkrahjen e vazhdueshme që Zvicra i ka dhënë Kosovës.

Ajo e shtroi domosdoshmërinë e bashkëpunimit me vendet mike për promovimin e mëtejmë të jetës parlamentare, procesin e dialogut dhe krijimit të paqes së qëndrueshme, si dhe shmangien e gjuhës së urrejtjes.

Në anën tjetër, në komunikatë thuhet se Osmani dhe ambasadori Lebet shprehën po kështu nevojën e një procesi transparent dhe të kujdesshëm për përzgjedhjen e Avokatit të Popullit, si institucion që kujdeset për afirmimin e të drejtave të njeriut dhe të një sistemi që siguron kontrollin e pushteteve dhe llogaridhënien. ​

Ditë më parë në disa portale është publikuar një fotografi, në të cilën shihen dy persona me uniformë të Policisë serbe dhe për njërin prej tyre thuhej se është babai i Vjosa Osmanit.

Në reagimin e saj, pas publikimit të fotografisë dhe lajmit lidhur me foton, Vjosa Osmani kishte paralajmëruar masa ligjore ndaj portaleve që publikuan fotografinë dhe lajmin.

Kurse, mbrëmë në një intervistë në Klan Kosova, presidenti Thaçi la të kuptohet se babai i Vjosa Osmanit ka punuar për Serbinë dhe kërcënoi se këtë do ta bëjë “transparente” nëse këtë e kërkon ajo.

Lidhur me këtë deklaratë, Vjosa Osmani tha se “gjarpri ka provuar të kafshojë nderin e familjes” së saj.

The post Rrëfimi i mjekut kosovar që punon në kujdesin intensiv të Klinikës Infektive appeared first on Raporto Korrupsionin! KALLXO.com.

Source: New feed

Një operacion i policisë në Ravenna të Italisë ka çuar në pranga një shqiptar, ndërsa në shtëpinë e tij në Massa Lombarda janë sekuestruar 3 kg kokainë.

Në të njëjtin operacion, dy shtetas të tjerë shqiptarë u hetuan në gjendje lirie, ndaj njërit prej të cilëve u sekuestruan 172,000 euro para të gatshme.

Agjentët e seksionit antidrogë në Ravenna, pikasën një Mercedes të drejtuar nga një burrë, i identifikuar më pas një 30-vjeçar shqiptar, i……
Source: New feed

Se skuadra italiane Inter ka gabuar për vite të tëra me blerje apo shitje të futbollistëve, e dëshmojnë vetëm disa nga këta emra: Pirlo, Seedorf, Carlos, Coutinho dhe së fundmi edhe Zaniolo.

Para dy vitesh, skuadra nga Milano me dëshirë i dha Romës Nicolo Zaniolon dhe një shumë të konsiderueshme parash, për ta transferuar atë kohë 30 vjeçarin Radja Nainggolan.

Belgu nuk përmbushi as për së afërmi apetitet e klubit duke detyruar bordin ta jap në huazim te Cagliari, ndërsa këtë verë Nainggolan duhet të kthehet në Inter.

Kjo gjë me sa duket nuk po i pëlqen aspak trajnerit Conte, e as klubit që përmes Marotta po kërkojnë kthimin e 20 vjeçarit Nicolo Zaniolo në Inter, pasi akoma kanë 15% të kartonit të tij.

I riu italian pati paraqitje fantastike me fanellën e Romës, duke shtuar interesimin e shumë skuadrave të forta evropiane. /Insajderi

The post Inter mbetet i njëjti, edhe për këtë futbollist i bie pishman! appeared first on Gazeta Online INSAJDERI.

Source: New feed

Zona/Rruga : Shkolla Baletit

Jam pronar i nje apartament 2+1, 2 banja njera nga te cilat me vaske, 2 ballkone, 2 kondicionere, uje 24 ore, linje interbet tv.
Apartamenti ka organizim shume te mire te siperfaqes, mobilim komod dhe te kendshem, orientim perfekt jug -lindje,
qe i mundeson drite natyrale gjate gjithe dites.

Eshte rikonstruktuar se fundmi, me mundesi parkimi si dhe facilitete te tjera.

Per me shume informacion dhe nje vizite ne prone na kontaktoni

Cel. : 0682074294

klikoni foton për ta zmadhuar


Klikoni foton për një pamje më të madhe

Emri: 20200610_180353.jpg
S: N/A
Madhesia: 35.8 KB
 


Klikoni foton për një pamje më të madhe

Emri: Screenshot_20191223-115032.jpg
S: N/A
Madhesia: 17.8 KB
 


Klikoni foton për një pamje më të madhe

Emri: 20200610_180432.jpg
S: N/A
Madhesia: 40.8 KB
 

Source: New feed

Zona/Rruga : Rruga Skenderbeu

Jap dhoma me qera ne Sarande nga te cilat ofrojme dhoma me nje kravat dopio,dhoma me krevat dopio dhe nje tek,dhe dhoma me kravat dopio dhe marinar te cillat kane kapacitet deri ne 4 persona. Dhomat jane shume te pastra dhe me te gjitha kushtet e nevojshme per te kaluar pushimet verore. Neper dhoma ka frigorifer,dollape,kondicioner, cdo dhome ka banje private, televizor flat LED TV , wireless 24 ore the ambjentet e jashtme Jane te survejuara me kamera sigurie. Gjithashtu eshte i disponueshem dhe nje ambient i perbashket per te kaluar kohen si dhe nje lavatrice e perbashket.Shtepia ndodhet ne nje nga zonat me te kerkuara te Sarandes,50 metra nga deti dhe shume afer qendres ku mund ta kerkoni ne map ne afersi te bar 21, perballe ABI Bank, rruga Skenderbeu, dhe ka shume afer cdo biznes te nevojshem dhe shetitoren kryesore. Cmimet varjojne sipas kapacitetit te dhomes dhe jane teper te arsyeshme. Per me shume kontaktoni ne numrin 0676433696 ose me viber apo Whatsapp.

Cel. : +3550676433696

klikoni foton për ta zmadhuar


Klikoni foton për një pamje më të madhe

Emri: d222b864-7444-4fcd-8fae-746ec0ee76cf.jpg
S: N/A
Madhesia: 25.5 KB
 


Klikoni foton për një pamje më të madhe

Emri: d9de8a7c-3a15-439e-8c7c-9c81e35587bd.jpg
S: N/A
Madhesia: 37.1 KB
 


Klikoni foton për një pamje më të madhe

Emri: 39c53652-4ca1-48fb-9f26-10de4cdb08f3.jpg
S: N/A
Madhesia: 55.6 KB
 


Klikoni foton për një pamje më të madhe

Emri: 423a45c0-d83d-4503-8100-43c6587c86ea.jpg
S: N/A
Madhesia: 15.4 KB
 


Klikoni foton për një pamje më të madhe

Emri: 53550cfd-d4ce-49c8-8701-606cd6816f0c.jpg
S: N/A
Madhesia: 53.4 KB
 

Source: New feed