Trajneri i Kukësit, Peter Pakult, në konferencën për shtyp para përplasjes me Skënderbeun u shpreh i bindur se verilindorët do të vijojnë me rezultatet pozitive, edhe pse do të kenë përballë skuadrën më në formë të momentit.

Këto tri ndeshje kanë qenë shumë pozitive për ne. Shpresoj që këtë ecuri ta kemi edhe nesër me Skënderbeun, edhe pse qëndron më lart se ne në renditje dhe ka ekip të mirë. Nëse vazhdojmë të luajmë si në ndeshjen me Laçin, besoj se kemi shanse të mira.

Por e ekzistojnë diferencat mes skuadrave në cilësi sikurse ka distancë për sa u përket pikëve të grumbulluara?

Të them të drejtën, nuk shoh diferenca, por dua që ndeshjet t’i marrim një nga një dhe të rritemi në nivelin e lojës. Ndeshjet e fundit i kemi interpretuar mirë dhe kemi fituar pikë. Shpresoj të vazhdojmë kështu. Sa i përket motivimit, nuk duhet shumë të flitet për të, pasi duhet të ndjekim ecurinë pozitive. Ështe fakt që kundër Laçit kishim mungesa, por ditëm t’ia dalim dhe ta fitojmë ndeshjen.

Pakult e tha hapur përveç Allës mund të mos jetë gati as Shamet, por mungesat nuk mund të jetë alibi.

Nuk i besoj shumë teorisë së mungesave, pasi kështu ishim dhe me Partizanin dhe u mendua se u fitua ndeshja para kohe. Nuk besoj shumë te këto gjëra. E kam thënë para ndeshjes me Partizanin dhe e them sërish se për mua është me mirë që kundërshtari të jetë në formën më të mirë, pasi ai është motivim më i madh. Duhet të mposhtim në shtëpi ekipin me renditjen më të mirë. Duhet shfrytëzuar atmosfera në ekip. Alla nuk luan as nesër, ndërsa për Shametin do të vendoset para ndeshjes.

 Formacionit i kthehet Elis Bakaj, i cili mungoi në takimin fundit për shkak të pezullimit që mori nga disiplina.

Kemi biseduar edhe për Bakajn, i cili nesër do të jetë në fushë. E kemi mbyllur këtë çështje.

 

Source: New feed