Ish-ministri dhe deputeti i LSI-së, Edmond Panariti, aktualisht drejtori i kabinetit të Presidentit Ilir Meta, kërkoi shtimin e testeve, për të zbuluar të infektuarit dhe parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

I ftuar në studiot e “ABC”, Panariti kërkoi edhe ndryshimin e protokollit për trajtimin në shtëpi, në fazë të hershme të të prekurve.

Trajtimi me oksigjen duhet të fillojë në kushte shtëpie, pasi ulet shumë mundësia për të kaluar në intubim, tha Panariti.

Gjithashtu, drejtori i……
Source: New feed